U svijetu koji se sve brže mijenja, potreba za inkluzijom i jednakim prilikama za sve je veća nego ikad.
Udruga Liberato nastala je 2019. godine iz želje za stvaranjem pozitivnih promjena. Od tada uspješno radi na unaprjeđenju kvalitete života mladih i osoba s invaliditetom, a sada nas poziva da zajedno radimo na prevladavanju prepreka s kojima se suočavaju mladi i osobe s invaliditetom.
Udruga već tradicionalno obilježava Međunarodni dan osoba s invaliditetom organiziranjem Liberato Talk konferencije koja i ove godine okuplja vrhunske stručnjake, aktiviste i lidere koji će kroz četiri interaktivna panela razmatrati teme važne za osobe s invaliditetom, socijalno poduzetništvo i najnovije tehnologije u službi inkluzije.
Tema ovogodišnje konferencije je Sinergija inkluzije: prava, tehnologija i mentalno zdravlje, a održat će se u Amfiteatru (113) Odjela za stručne studije Sveučilišta u Splitu, 3.12., s početkom u 10:00. Ulaz je besplatan za sve zainteresirane. Konferencija se održava u partnerstvu sa Savjetom mladih Splitsko-dalmatinske županije i Studentskim zborom Sveučilišta u Splitu.
Paneli i govornici:
- Inkluzivno poduzetništvo i prava osoba s invaliditetom: Maja Krištafor i Ivan Tominac
- Tehnologija kao alat za inkluziju: Denis Marijon i Ivan Tokić
- Mentalno zdravlje mladih: Antonija Peroš i predstavnici udruge Krijesnica
- Mladi kao nositelji promjena: Predstavnici SZST i Ivan Jagnjić
- How we communicate in SEA-EU: Jelena Saraga
LiberatoTalk poseban naglasak stavlja na razumijevanje važnosti uključivanja osoba s invaliditetom u društvo, što je ključna tema konferencije. Kroz panel rasprave o inkluzivnom poduzetništvu, tehnologiji kao alatu za inkluziju i mentalnom zdravlju, naučit ćete kako društvo može bolje integrirati osobe s invaliditetom u sve njegove sfere – od obrazovanja i zapošljavanja do svakodnevnog života.
O ovim bitnim temama progovorit će stručnjaci i aktivisti poput Antonie Peroš – voditeljice Ureda za upravljanje karijerama Sveučilišta u Splitu, predstavnika Udruge Krijesnica koja već desetljećima brine o djeci, mladima i roditeljima suočenima s malignim bolestima, Ivana Jagnjića – predsjednika županijskog Savjeta mladih, predstavnika SZST, Ivana Tokića – predsjednika Županijske udruge slijepih, Denisa Marijona – predsjednika SUMSI-ja kao, kao i Ivan Tominac te Maja Krištafor – mladi aktivisti i poduzetnici koji su osvećeni stvaranju inkluzivnog društva.
Konferenciji će se također pridružiti i Jelena Saraga koje će reći više o komuniciranju unutar SEA-EU. Ova konferencija nije samo teoretska, već se razvila na krilima konkretnih inicijativa koje pokreću društvene promjene. Inkluzija osoba s invaliditetom nije samo pravo, već nužnost za izgradnju pravednijeg društva.